Poznej světové dědictví UNESCO na hradě Bouzov

Výstava

  • Bouzov ()
  • 5. 7. 2018–27. 8. 2018
  • 9.00–18.00
  • zdarma

Vzdělávací dlouhodobý autorský projekt RNDr. Mileny Blažkové pod názvem Poznej světové dědictví UNESCO představuje široké české veřejnosti místa, která organizace UNESCO vybrala pro jejich mimořádnou hodnotu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví. Projekt prohlubuje znalosti a povědomí o těchto místech, představuje jednotlivé unikáty i jejich celky v širších souvislostech a osvětou přispívá k ochraně a zachování těchto skvostů pro budoucí generace. Filozofie projektu vychází ze skutečnosti, že nejlepší zárukou zachování památek a přírody je ohleduplnost a úcta každého jednotlivce.

 

Od poloviny devadesátých let  má projekt na svém kontě stovky reportáží, pořady v Českém rozhlase, besedy, znalostní soutěže, dvojí vydání knihy 12 pokladů Čech a Moravy, několik vydání exkluzivní revue Světové dědictví UNESCO a od roku 2003 oblíbenou putovní výstavu fotografií míst světového dědictví.

 

Právě fotografické výstavy s vysokou návštěvností se staly během své – letos již – patnáctileté existence respektovaným počinem na české kulturní scéně. Sestavená kolekce jednoho ročníku zahrnuje vždy 70 - 100 fotografií míst z prestižního Seznamu světového dědictví, doplněných fundovanými texty, která pak od počátku dubna do konce října daného roku putuje po vybraných českých městech či památkách. Ve spolupráci s NPÚ byla již například na Karlštejně, Křivoklátě, i u vás na hradě Bouzov, ve spolupráci s Českým dědictvím UNESCO zase v českých městech ze Seznamu kulturního dědictví. Kolekce se každoročně obměňují, takže veřejnosti se naskýtá možnost seznámit se postupně se světovými unikáty, kterých v současné době na  seznamu figuruje 1073.

Produkci projektu a výstav zajišťuje MEDIA IN, volné sdružení publicistů, fotografů a přírodovědců pod vedením autorky projektu RNDr. Mileny Blažkové, za trvalého partnerství občanského sdružení PRO UNESCO.

 

MEDIA IN spolupracuje hlavně s institucemi z oblasti kultury jako např. Národní památkový ústav, s městskými úřady, muzei a s národními centrálami cestovního ruchu. Dlouholetými partnery jsou renomovaná cestovní kancelář China Tours, která své klienty do míst za světového dědictví vozí a Centrum FotoŠkoda, jehož profesionální studio fotografie pro výstavy zhotovuje.